Tsitsipas ve finále na Mallorce porazil Bautistu a má premiérový titul na trávě

Tsitsipas má za sebou povedenou generálku na Wimbledon.
Tsitsipas má za sebou povedenou generálku na Wimbledon.Profimedia
Stefanos Tsitsipas (23) slaví zisk prvního titulu na trávě. Dosáhl na něj na Mallorce po finálové výhře nad Španělem Robertem Bautistou 6:4, 3:6, 7:6. Řecký tenista letos ovládl druhý turnaj po dubnovém triumfu v Monte Carlu, celkem má na kontě devět titulů.

Druhý nasazený Tsitsipas vstoupil do utkání čtyřmi vyhranými gamy v řadě a bez větších problémů získal úvodní set. Lépe začal i druhou sadu, ale turnajová pětka Bautista dvěma brejky průběh otočil a vyrovnal.

V rozhodujícím setu podával Tsitsipas za stavu 5:4 na vítězství, o servis však přišel a Bautista dovedl zápas do tie-breaku. V něm od začátku ztrácel. Po dvou a půl hodinách Tsitsipas proměnil první mečbol.

Bautistu porazil i ve třetím vzájemném utkání. Letos si světová šestka připsala už 40. výhru, což je nejvíce na okruhu. Pro Tsitsipase byl turnaj na Mallorce ideální přípravou na Wimbledon, kde jej v prvním kole čeká Švýcar Alexander Ritschard.