Poslední etapu závodu Kolem Polska ovládl Kooij, pro celkové vítězství si dojel Vingegaard

Vingegaard vyhrál závod Kolem Polska s náskokem 13 vteřin.
Vingegaard vyhrál závod Kolem Polska s náskokem 13 vteřin.Profimedia
Dán Jonas Vingegaard (27) vyhrál cyklistický závod Kolem Polska. Dvojnásobný šampion Tour de France uhájil první místo v celkovém pořadí i v nedělní závěrečné sedmé etapě, kterou v hromadném spurtu celého pelotonu v Krakově vyhrál jeho stájový kolega z týmu Visma-Lease a Bike Olav Kooij (22).

Vingegaard, jenž na letošní Tour obsadil při neúspěšné obhajobě titulu druhé místo, se ujal vedení v závodě po druhé etapě, kterou byla časovka jednotlivců, a soupeřům už nedal šanci. Druhý Ital Diego Ulissi dokázal jeho náskok v sobotu stáhnout na 13 sekund, víc už ale nestihl.

Nizozemský sprinter Kooij se v Polsku radoval z etapového vavřínu podruhé. V rovinatém závěru 142,1 km dlouhé trasy porazil dvojici Belgičanů a připsal si 34. výhru mezi profesionály. Na druhém místě dospurtoval Tim Merlier, třetí skončil Gerben Thijssen.

Český cyklista Petr Kelemen v neděli dojel v hlavním pelotonu. V konečném hodnocení obsadil 86. místo. Za Vingegaardem zaostal o 42:07 minuty.