Ogura vytvořil traťový rekord, Salač byl v kvalifikaci Moto2 v Silverstonu dvaadvacátý

Ogura si dojel pro první pole position sezony.
Ogura si dojel pro první pole position sezony.AFP
Filip Salač (22) se kvalifikoval do Velké ceny Británie, v níž se po dvou vynechaných závodech vrací do mistrovství světa Moto2, dvaadvacátým časem. V neděli v Silverstonu bude člen týmu Elf Marc VDS stát v osmé řadě.

Dvaadvacetiletý Salač kvůli těžkému pádu v tréninku v Assenu vynechal Grand Prix Nizozemska i Německa. V Británii zajel v trénincích 23. čas a musel už do první kvalifikace, v níž obsadil osmou pozici a jedno ze čtyř postupových míst pro druhou fázi nezískal. První pole position v sezoně si díky traťovému rekordu zajistil Japonec Ai Ogura, druhý muž pořadí MS.

Sprint MotoGP vyhrál Ital Enea Bastianini a připsal si první vítězství v krátkém závodu v kariéře. Druhý dojel Španěl Jorge Martín a snížil před nedělní Velkou cenou na jediný bod ztrátu na lídra Francesca Bagnaiu z Itálie, jenž po pádu nedokončil. Třetí byl vítěz kvalifikace Aleix Espargaró ze Španělska.