KP Brno zvládlo vítězně svůj úvodní duel Evropského poháru proti Dubrovníku

KP Brno porazilo Ragusu Dubrovník 71:68.
KP Brno porazilo Ragusu Dubrovník 71:68.KP Brno
Basketbalistky KP Brno vstoupily do Evropského poháru vítězstvím. V úvodním utkání skupiny L porazily na domácí palubovce 71:68 Ragusu Dubrovník. Velkou zásluhu měla na výsledku Tereza Zítková (24), která se na výhře podílela 17 body.

Brňanky zvládly dramatické utkání, ve kterém ve třetí čtvrtině vedly už o devět bodů. Hostující celek ovšem skóre otočil a po třech minutách poslední čtvrtiny si vypracoval až šestibodový náskok.

Obrat ale poté předvedly i hráčky domácího Králova Pole. O výhře Brňanek definitivně rozhodla rozhodla dvěma úspěšnými šestkami 14 sekund před koncem Anežka Kopecká.

Nejlepší střelkyní domácích byla se 17 body Zítková. Dubrovníku nepomohlo 19 bodů Romany Stojanovičové ani triple-double Ivy Todoričové za 16 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.