Vítkovice v přípravě daly pět gólů, ale prohrály. Výhru neslaví ani Kometa

Vítkovice prohrály v prodloužení.
Vítkovice prohrály v prodloužení.Profimedia
Hokejisté Vítkovic i Brna dnes prohráli zápasy na turnajích v zahraničí. Vítkovice ve švýcarském Le Chenit podlehly Servette Ženeva 5:6 v prodloužení, Kometa v italském Neumarktu prohrála s Klotenem 1:4.

Servette Ženeva – Vítkovice 6:5p

Vítkovice nastoupily ve Švýcarsku ke třetímu zápasu a poprvé neuspěly. Nad úřadujícím vítězem Ligy mistrů vedly na začátku třetí třetiny 5:2, když se dvakrát mezi střelce zapsali Jindřich Abdul a Marcel Barinka. Závěr ale Ostravané nezvládli a prohráli. Vítěznou branku vstřelil v 63. minutě Sami Vatanen.

Kloten – Kometa Brno 4:1

Kometa vstoupila do turnaje Dolomiten Cup a přestože nad Klotenem vedla, na gól Jana Ščotky už nikdo z Brňanů nedokázal navázat. Tým kouče Kamila Pokorného tak v neděli čeká zápas o 3. místo proti poraženému z dvojice Pustertal – Löwen Frankfurt.