Brazílie v přípravě na Copa América porazila Mexiko, výhru v nastavení zařídil talent Endrick

Endrick rozhodl o výhře Brazílie v šesté minutě nastavení.
Endrick rozhodl o výhře Brazílie v šesté minutě nastavení.AFP
Sedmnáctiletý útočník Endrick rozhodl gólem v šesté minutě nastavení o vítězství brazilských fotbalistů v přípravném utkání nad Mexikem 3:2. Pro talentovaného hráče, který v létě přestoupí z Palmeiras do Realu Madrid, to byl třetí reprezentační gól v pátém duelu za národní mužstvo. Zápas v texaském College Station byl pro oba týmy přípravou na nadcházející Copu América v USA.

Mexiko – Brazílie 2:3

Brazilci začali dobře, přestože trenér Dorival Júnior nezařadil do základní sestavy opory jako Viníciuse Júniora, Rodryga či Raphinhu. Po brankách Pereiry a Martinelliho vedli v úvodu druhého poločasu 2:0. Mexičanům se však povedlo v nastavení vyrovnat, nicméně Endrick hlavičkou po centru dalšího střídajícího hráče Viníciuse Júniora stihl dát ještě vítězný gól.

Brazilci budou na jihoamerickém šampionátu útočit na desátý titul, turnaj začne 20. června. Ve středu sehrají další přípravný zápas proti výběru USA, který v sobotu utrpěl debakl 1:5 s Kolumbií.