Kucka zachránil Slovan v kvalifikaci LM před překvapením, Mareš zahájil s Rigou vítězstvím

Kucka rozhodl o důležité výhře.
Kucka rozhodl o důležité výhře.Profimedia
Svěřenci Vladimíra Weisse staršího absolvovali první ostrý test po letní přípravě. Na domácí půdě vyzvali mistra ze Severní Makedonie – Strugu. Slovan Bratislava si chtěl před svými fanoušky vybudovat před odvetou v kvalifikaci Ligy mistrů postupový náskok a podařilo se mu to díky dvěma hlavičkám v samotném závěru, které shodně obstaral Juraj Kucka (37), o dvě branky.

Slovan vedl po první půli 2:0, po změně stran ale srovnal dvěma trefami Ibraimi. V závěru se dvakrát prosadil i bývalý sparťanský záložník Kucka a rozhodl o triumfu domácího celku. Český pravý obránce Medveděv odehrál závěrečnou půlhodinu.

Střelci utkání.
Střelci utkání.Livesport

Petr Mareš pomohl lotyšským šampionům RFS Riga k domácí výhře 3:0 nad severoirským Larne. Mareš odehrál celý zápas a pomohl Rize k vytvoření bezpečného náskoku před druhým duelem. Skóre otevřel po půlhodině Kigurs a ve druhém poločase přidali další góly Balodis a Panič.