Getafe slaví první ligovou výhru v sezoně, porazilo Alavés. Letáček byl jen na lavičce

Mauro Arambarri slaví branku Getafe.
Mauro Arambarri slaví branku Getafe.FLORENCIA TAN JUN / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Fotbalisté Getafe porazili ve španělské LaLize Alavés 2:0 a v 8. kole si připsali první výhru. Branky vstřelili Mauro Arambarri (28) a Luis Milla (29).

Getafe – Alavés 2:0

Skóre otevřel ve 42. minutě z přímého kopu Arambarri. Střela uruguayského záložníka se odrazila od hlavy jednoho z hráčů ve zdi do protipohybu brankáře Sivery. Arambarri se prosadil podruhé za poslední čtyři utkání, před tím čekal na přesnou trefu 66 ligových zápasů. První tříbodový zisk domácím pojistil v 57. minutě z penalty Milla.

Alavés prohrál podruhé za sebou a je osmý. Getafe posunula první výhra na 14. místo neúplné tabulky.

Vallecano – Leganés 1:1

Domácí sice šli do vedení už v osmé minutě zásluhou Sergia Camella, avšak po trefě Juana Cruze nakonec došlo na remízu. Ne úplně překvapivou, oba týmy se totiž v nerozhodných výsledcích poslední dobou vyžívají. Vallecano remizovalo potřetí v řadě, Leganés podruhé.

Real Sociedad – Valencia (18:30)

Osasuna – Barcelona (21:00)