Celta Vigo po devíti letech zvítězila v prvním zápase sezony, Sevilla jen remizovala

Celta Vigo otočila zápas ve druhém poločase.
Celta Vigo otočila zápas ve druhém poločase.AFP
Fotbalistům Celty Vigo se po devíti letech povedlo zvítězit v úvodním kole španělské ligy. Nad Alavésem vyhráli 2:1. V 84. minutě rozhodl kapitán Iago Aspas (37) po přihrávce hrdiny zápasu Williota Swedberga (20).

Celta Vigo – Alavés 2:1

Dvacetiletý švédský záložník přišel na hřiště po poločasové přestávce a v 66. minutě vyrovnal střelou vnějším nártem z hranice velkého vápna. Alavés vedl od 17. minuty zásluhou čtyřiatřicetiletého útočníka Kikeho Garcíi.

Celta Vigo oplatila soupeři dubnovou porážku 0:3 ze závěru minulého ročníku, v němž skončila třináctá. Alavés byl desátý.

Las Palmas – Sevilla 2:2

FC Sevilla, která vyhrála posledních sedm zápasů proti Las Palmas, dnes na jeho hřišti jen remizovala 2:2. V prvním poločase padl na každé straně vlastní gól. Po přestávce poslal hosty do vedení Juanlu Sánchez, ale v 71. minutě rozhodl o dělbě bodů bývalý obránce Sevilly Sandro Ramírez, jenž chvíli předtím přišel na trávník.