Athletic zvládl předehrávku LaLigy, Leganés porazil díky dvěma brankám ve druhém poločase

Daniel Vivian vstřelil vítězný gól.
Daniel Vivian vstřelil vítězný gól.DENIS DOYLE / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP
Athletic porazil v předehrávce 7. kola LaLigy Leganés 2:0. Soupeř Slavie a Plzně v Evropské lize dal oba góly ve druhém poločase, postarali se o ně Dani Vivian (25) a Iňaki Williams (30). V neúplné tabulce se Athletic po třetí výhře v sezoně posunul na páté místo.

Leganés – Athletic Club 0:2

Vivian otevřel skóre v 65. minutě tečovanou střelou z pokutového území, po níž neměl brankář domácích šanci. Pojistku přidal po deseti minutách Williams, který si výborně naběhl na centr a poslal nekompromisní ránu k pravé tyči. Oba se v sezoně trefili poprvé.

V Evropské lize Bilbao jako první prověří Slavii, kterou bude hostit ve 3. kole 24. října. S Plzní program uzavře 30. ledna rovněž na domácím stadionu.