Priske má s Feyenoordem první trofej, získal nizozemský Superpohár. Pomohli Hancko i Lingr

Feyenoord ovládl na góly divoké utkání.
Feyenoord ovládl na góly divoké utkání.Profimedia
Bývalý trenér pražské Sparty Brian Priske (47) začal na lavičce fotbalistů Feyenoordu Rotterdam vítězstvím v nizozemském Superpoháru. K výhře nad PSV Eindhoven přispěl i český reprezentant Ondřej Lingr (25), který nastoupil od 69. minuty. Feyenoord zvítězil 4:2 na penalty poté, co zápas skončil v normální hrací době 4:4.

PSV – Feyenoord 4:4 (2:4 po pen.)

Feyenoord, který se do zápasu dostal coby vítěz domácího poháru, vedl 2:1 a 3:2. V 80. minutě z penalty podruhé v zápase skóroval Luuk de Jong a vyrovnal na 4:4.

V rozstřelu se za Feyenoord trefil i bývalý sparťanský obránce Slovák Dávid Hancko. Rotterdamský klub vyhrál soutěž po šesti letech a celkově popáté.