Budoucnost českého fotbalu tkví ve druhé lize. Mladíci se těší příležitostem
Výčet argumentů k navštěvování Chance Národní Ligy lze začít u známých jmen z nejvyšší soutěže. Víceméně každý klub má hráče s prvoligovými zkušenostmi, pražská "S" sem navíc čas od času pošlou TOP fotbalisty v rámci rekonvalescence či výpomoci. Druhý důvod je také spojený se Spartou a Slavií, konkrétně s poptávkou na jejich zápasy. Nedostane-li se na fanoušky oněch celků, lze si užít osobitější podporu B-týmu.
Při vysílání utkání s klidnější atmosférou je sice slyšet každého slova příznivců, třetím a nejpodstatnějším důvodem ke sledování druhé soutěže však není proslavení vlastního hlasu, nýbrž sledování nadějných mladíků. Například ve čtyřgólové přestřelce rezerv Sparty a Baníku byl věkový průměr základních sestav 20,4 roku. Za Pražany skórovali teenageři Vojtěch Hranoš a Daniel Rus, show ovšem ukradl na druhé straně Petr Jaroň volejem zpoza vápna po rohu bratra Marka.
Sázka na budoucnost je bezpochyby správnou cestou kupředu. Vývoj vlastních talentů je nejlevnější udržitelná varianta pro kluby, při jejich prodeji se navíc jedná o čistý zisk, kdy hodnota hráčů bývá nejvyšší před plným dosažením potenciálu.
Například stále teprve 20letý slávista Matěj Jurásek se seznamoval s dospělým fotbalem právě ve druhé lize. I díky včasnému integrování do prvního týmu server Transfermarkt odhaduje jeho cenu na 8 milionů eur (asi 201 milionů korun).
Fanoušci by se tak brzy mohli těšit na celou vlnu talentů, kteří dodají prvoligovým trávníkům svěžest. Kdo však nechce čekat, může mít náskok před ostatními skrze navštěvování cenově dostupnějších zápasů Fortuna Národní Ligy.
O pozornost si říká Jihlavský Filip Šancl, řada mladíků z rezervy Sigmy Olomouc i dalších klubů. Průměr soupisky Vlašimi jen lehce přesahuje 22 let. Vyškov je na tom sice podobně, zásluhou zahraničních majitelů ale Češi tvoří sotva půlku kádru.