Dvacítka zvládla napínavou přípravu proti Rakousku, výhru zařídilo šest různých střelců

Jan Myšák vstřelil gól na 5:3.
Jan Myšák vstřelil gól na 5:3.Profimedia
Hokejová dvacítka před blížícím se mistrovstvím světa juniorů uspěla v posledním přípravném utkání proti Rakousku a vyhrála 6:3. Za soubor trenéra Radima Rulíka postupně uspěli Tomáš Urban, Ivan Ivan, Michal Gut, David Špaček, Jan Myšák a Jakub Kos.

Utkání odstartovalo lépe pro soupeře, ten dokonce díky brance salcburského rodáka Oscara Maiera vyhrál úvodní třetinu. V té druhé ukázal český soubor svou sílu, když otočil na 3:1, ale také ztrátu koncentrace, když ve 38. minutě během 10 vteřin o vedení přišel.

Vítězství trefil v 50. minutě obránce David Špaček. Šampionát startuje pro český tým v úterý bitvou proti Slovensku.