Druhá liga: Vandas nastřílel hattrick za 7 minut, Líšeň i napodruhé vyhrála

Pavel Vandas se stal hrdinou utkání.
Pavel Vandas se stal hrdinou utkání.Facebook SK Líšeň
Fotbalisté Líšně zvítězili v 2. kole druhé ligy nad Varnsdorfem 3:0 a spolu s Karvinou jako jediní v nové sezoně vyhráli oba úvodní zápasy. O triumfu brněnského celku rozhodl hattrickem během sedmi minut Pavel Vandas (26). V neděli může dosud stoprocentní dvojici doplnit ještě Vyškov.

Vandas nejprve ve 29. minutě zblízka zakončil povedenou kombinaci a hned v následující minutě špičkou kopačky přehodil brankáře. Hattrick pak šestadvacetiletý útočník zkompletoval v 36. minutě z dorážky po závaru po přímém kopu.

Výhru 3:0 si připsala i Chrudim, která dopoledne rovněž třemi góly v první půli porazila Příbram. Východočeši zaznamenali všechny branky během úvodních 22 minut. Exligová Příbram získala v úvodních dvou kolech jen bod.

Ve zbylých dnešních zápasech remizoval Prostějov s Třincem 1:1 a stejným výsledkem se rozešlo i Táborsko s béčkem Slavie. Pražský nováček druhé ligy si připsal první bod v soutěži.