Devatenáctka slaví postup do elitní fáze kvalifikace ME, Čechům hrála do karet produktivita

Fotbalová devatenáctka porazila Finsko a prošla do elitní fáze kvalifikace.
Fotbalová devatenáctka porazila Finsko a prošla do elitní fáze kvalifikace.fotbal.cz
Čeští fotbalisté do 19 let postoupili do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Aleše Křečka (52) v závěrečném utkání základní části porazili po obratu domácí Finsko 3:2 a ve vyrovnané čtyřčlenné skupině nakonec dosáhli na první místo.

Čeští mladíci po prohře se Švýcarskem potřebovali dosud stoprocentní Finy porazit. Začali dobře a v 18. minutě otevřel skóre hlavičkou Samuel Pikolon. Seveřané ale ještě do přestávky po dvou nedůrazech v obraně hostů otočili stav.

Dvě minuty po změně stan vyrovnal Vojtěch Hranoš a odčinil neproměněnou penaltu z duelu se Švýcary. Po hodině hry pak střelou pod břevno rozhodl Jakub Tošnar.

Česká devatenáctka stejně jako nakonec druzí Finové a třetí Švýcaři zakončila skupinu se šesti body. Ve prospěch Křečkových svěřenců v minitabulce tří týmů rozhodl vyšší počet vstřelených branek ve vzájemných duelech. Los jarní elitní fáze kvalifikace se uskuteční v prosinci.

Finsko U19 – Česko U19 2:3