Veselý se Satoranským dovedli Barcelonu ke druhé euroligové výhře nad Olympiakosem

Jan Veselý dává koš v zápase s Olympiakosem.
Jan Veselý dává koš v zápase s Olympiakosem.Profimedia
Barcelona ve třetím duelu čtvrtfinálové série play off Euroligy porazila s velkým přispěním Jana Veselého (34) a Tomáše Satoranského (32) Olympiakos na jeho palubovce 82:80 v prodloužení a poprvé se v sérii ujala vedení. Čeští reprezentanti se na vítězství podíleli dohromady 29 body, Veselý byl se 16 nejlepším střelcem španělského celku, Satoranský ke 13 bodům přidal pět asistencí a čtyři doskoky.

Olympiakos – Barcelona 80:82p

Ve vyrovnaném utkání plném zvratů sehráli oba Češi klíčové role v prodloužení, v němž se postarali o devět z 11 bodů hostujícího týmu. Satoranského třetí trojka ze čtvrtého pokusu v zápase znamenala 36 sekund před koncem vyrovnání na 80:80.

Domácím se získat vedení zpět nepodařilo a v poslední sekundě faulovali při tříbodové střele Jabariho Parkera, který dvěma trestnými hody a třetím úmyslně netrefeným rozhodl.

Barcelona, jež zahájila sérii doma porážkou a ve druhém utkání ve své hale vyrovnala, může postup zpečetit ve čtvrtek. Čtvrtý zápas je na programu znovu v hale řeckého klubu.