Barcelona musela proti předposlednímu Berlínu otáčet, Češi dali po šesti bodech

Jan Veselý zaznamenal proti Berlínu kromě šesti bodů i tři doskoky a jednu asistenci.@FCBbasket
Až díky zlepšenému výkonu po změně stran porazili basketbalisté Barcelony předposlední tým Evropské ligy Albu Berlín 72:56. Ještě v poločasové přestávce domácí tým s českými reprezentanty Janem Veselým (32) a Tomášem Satoranským (31) prohrával 34:35.

Barcelona –⁠ Alba Berlín 72:56

Čeští basketbalisté přispěli k vítězství každý šesti body, Veselý k nim přidal tři doskoky a jednu asistenci, Satoranský tři asistence. Český rozehrávač byl rovněž jedním z pouhých dvou hráčů, které trenér Šarunas Jasikevičius nechal na palubovce přes 20 minut. Tím druhým byl turecký pivot Sertac Sanli, jenž byl s 12 body a šesti doskoky nejužitečnějším hráčem zápasu.

V německém celku nikdo nedosáhl na dvojciferný počet bodů. Španělský klub vyhrál počtvrté za sebou a upevnil si třetí příčku za Olympiakosem Pireus a Realem Madrid, které mají na kontě rovněž 22 výher a páteční zápasy 32. kola k dobru.